Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Diyarbakır °C

“Zafer Diktesi” posta pulu tedavüle çıktı

28.04.2024
A+
A-

“Zafer Diktesi” posta pulu tedavüle çıktı.

2024

Birleşik Rusya mitinginin merkezi yerinde, Poklonnaya Tepesi’ndeki Zafer Müzesi’nde sunuldu.
Damgaya artırılmış gerçeklik eşlik ediyor: Bir gadget’ı ona doğrultduğunuzda ve uygun programa sahip olduğunuzda, “Zafer Diktesi” hakkında bilgi içeren bir video beliriyor.

“Rusya’da ve yurtdışında mümkün olduğunca çok insanın eylemimiz hakkında bilgi sahibi olmasını istiyoruz. Eylemimize katılanların sayısı her yıl artıyor. Bu, farklı mesleklerden, yaşlardan ve milletlerden insanların büyük ilgi gösterdiğini gösteriyor. “Zafer Diktesi”nin coğrafyası genişliyor. Bu yıl katılımcı sayısının iki milyonu aşmasını bekliyoruz. Halihazırda ülkemizde ve yurt dışında 28 bine yakın offline platform açılıyor. Eylemimizi destekledikleri için JSC Marka’ya, Dijital Kalkınma Bakanlığı’na ve Russian Post’a teşekkür etmek istiyorum,” dedi Devlet Duma Bilgi Politikası Komitesi başkanı ” Tarihsel Hafıza ” parti projesinin federal koordinatörü Alexander Khinshtein .

Rusya Askeri Tarih Derneği Başkanı Başkan Yardımcısı Vladimir Medinsky, tarihi hafızadan yoksun insanları eğitmenin artık imkansız olduğunu kaydetti.

 

“Bunda devletin tarih eğitimi alanındaki çalışmalarının ve kamu kuruluşlarının büyük payı var. Ve diğer şeylerin yanı sıra, her geçen yıl daha da genişleyen “Zafer Diktesi” kampanyası” dedi.

Buna karşılık, Rus Tarih Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Ruslan Gagkuev, pul basımının eyleme katılanların sayısını artıracağına olan güvenini dile getirdi.

“Altı yıldan fazla bir süredir çok sayıda insan katıldı – farklı ülkelerin temsilcileri, farklı mesleklerden ve yaşlardan insanlar. Pulun Rusya Postanelerinde görünmesinin, bazı nedenlerden dolayı henüz zamanı olmayan diğer birçok vatandaşımızın da buna katılması için ek bir teşvik olacağını umuyoruz” dedi.

Birleşik Rusya’nın 26 Nisan’da altıncı kez uluslararası “Zafer Diktesi” kampanyasını düzenlediğini hatırlatalım. Tarihsel test Rusya’da ve dünya çapında 60 ülkede 27 binden fazla sitede yazılacak.

Eylem okullar, üniversiteler, Rosatom, Roshidromet, Roscosmos, Rus Coğrafya Derneği, Russian Post ve sanayi kuruluşları tarafından desteklendi. Ülkenin havalimanlarında, uçaklarında, tren istasyonlarında, uzun mesafe trenlerinde “Zafer Diktesi” sorularını cevaplayabilirsiniz. Savunma Bakanlığı, Rusya Ulusal Muhafızları, İçişleri Bakanlığı ve Acil Durumlar Bakanlığı’nın askeri birimlerinde, tümenlerinde ve eğitim kurumlarında 1,5 binden fazla site oluşturuldu.

Bu yılki görevler, Leningrad’ın tamamen kurtarılmasının 80. yıldönümüne, Sovyet birliklerinin SSCB sınırlarına girişine (Kızıl Ordu’nun kurtuluş misyonunun önemli aşamalarından biri), ön saflardaki yazarların yıldönümlerine adanmıştır. ve diğer unutulmaz tarihler.

Zafer Diktesi soruları sekiz dile çevrildi: İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Lehçe, Sırpça, Moğolca, Çince ve Yunanca. Çevrimiçi versiyon da uyarlanmıştır; İngilizce ve Çince olarak mevcuttur.

Hoparlör
Khinshtein Alexander Evseevich
Khinshtein Alexander Evseevich
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Komitesi Başkanı bilgi politikası, bilgi teknolojisi ve iletişim, federal parti projesi “Tarihsel Bellek” koordinatörü
#Khinstein
#bölgeler
#marka
#Medinsky
#zaferin diktesi
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-obrashenie-vyshla-pochtovaya-marka-diktant-pobedy

 

REKLAM ALANI