Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Diyarbakır °C

“Birleşik Rusya” Aile Yılı etkinliklerinin uygulanmasına ilişkin yasal kararları hazırlayacak

“Birleşik Rusya” Aile Yılı etkinliklerinin uygulanmasına ilişkin yasal kararları hazırlayacak
11.01.2024
A+
A-

“Birleşik Rusya” Aile Yılı etkinliklerinin uygulanmasına ilişkin yasal kararları hazırlayacak
2024

Bunlar, federal düzeyde yedi kişilik büyük bir ailenin statüsünün oluşturulması, imtiyazlı ipotek mekanizmasının iyileştirilmesi ve genç ailelerin desteklenmesiyle ilgilidir.
Yakın gelecekte büyük aileler için birleşik bir statü belirlenecek. Devlet Duma Aileyi Koruma Komitesi Birinci Başkan Yardımcısı ve “Güçlü Aile” parti projesinin koordinatörü Tatyana Butskaya , “Birleşik Rusya”nın bu kararı yasal olarak sağlayacağını ve ülke çapında bu tür aileleri desteklemeye yönelik önlemleri pekiştireceğini belirtti . Aile Yılı etkinlik planı.

“Bu statünün onaylanması, mevcut yardımların bir araya getirilmesi ve ikamet edilen bölgeye bakılmaksızın geçerli olacak tek bir listenin oluşturulması için gereklidir. Büyük bir aileyi ve büyük ailelere ilişkin kriterleri tanımlama konusunda birleşik bir yaklaşım olacaktır. Artık bazı bölgelerde seyahat, otopark ve okul üniformalarında indirimler uygulanıyor. Büyük ailelerin federal statüsü bu tür destek önlemlerini zorunlu hale getirecek” dedi.

Tercihli aile ipoteklerine ilişkin mekanizma da iyileştirilecektir.

“Daire ve evlerin imtiyazlı bir fiyatla satın alındığı aile ipoteği gibi programlar, ailelerin yaşam koşullarını iyileştirme fırsatlarını genişletiyor. Talep görüyorlar ve gerçekten çalışıyorlar. Üçüncü bir çocuğun doğumunda ipotek için 450 bin ruble sübvansiyonun uzatılması planlanıyor. Bazı bölgelerin çocuklu aileler için kendi konut ödemeleri vardır. Birlikte ele alındığında bu destek önlemleri bazen bir dairenin veya evin maliyetinin yarısına kadar çıkıyor” diye belirtti Tatyana Butskaya.

Ayrıca Birleşik Rusya halihazırda öğrenci ailelerini destekleyecek önlemler üzerinde çalışıyor.

“Üniversitelerde ve çocuk bakım gruplarında aile yurtları oluşturmaya yönelik en iyi uygulamaların toplanması gerekiyor. Bu, genç çiftlerin aile kurmasına, eğitimlerine devam etmelerine ve meslek sahibi olmalarına olanak tanıyacak. “Güçlü Aile” parti projesinin koordinatörü, “Mevcut uygulamaları enstitülerin liderleriyle tartışacağız ve bunların tekrarlanma ihtimaline bakacağız” dedi.

Çocuklu ailelerin desteklenmesine yönelik en iyi kurumsal uygulamalar da çoğaltılacaktır.

“Artık ikinci bir çocuğun doğumu üzerine çalışanlarına bir daire satın almaları için faizsiz sübvansiyon veren, tüm aile için tam bir gönüllü sağlık sigortası poliçesi düzenleyen, çocuk kampları ve sanatoryumlara indirimli kuponlar sağlayan şirketlerimiz var. Birkaç ay boyunca “Güçlü Aile” projesinin koordinatörü olarak Yekaterinburg, Tyumen, Chelyabinsk, Saratov, Volgograd’daki bu tür şirketlerin temsilcileriyle görüştüm. Bölgelerde çocuk sahibi olan veya çocuk yapmayı planlayan ailelerle toplantılar düzenleyerek bazılarının kadro açığını kapatmasına, bazılarının ise ek destek almasına olanak sağlayacağız” diye konuştu.

Hoparlör
Butskaya Tatyana Viktorovna
Butskaya Tatyana Viktorovna
Parti Genel Konseyi Başkanlığı Üyesi, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması milletvekili, “Güçlü Aile” parti projesinin koordinatörü
#Aile Yılı
#Butskaya
#Güçlü bir aile
#partiprojeleri
#çocuklu ailelere destek için yeni önlemler
#çocuklarlayedi
#büyük aileler
#kanun yapma
#Devlet Duması
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-prorabotaet-zakonodatelnye-resheniya-po-realizacii-meropriyatij-v-god-semi

 

REKLAM ALANI